Jak funguje eToro?

DomůJak funguje eToro?

Jak funguje eToro?

Jak funguje eToro?

  • Patrik Vrba
  • 18 listopadu 2023
  • 0

Úvod do světa eToro

Ahoj, jsem Patrik a v tomto článku se podíváme na platformu eToro. eToro, moji milí, je platforma pro sociální obchodování, která spojuje obchodníky z celého světa a umožňuje jim sdílet své strategie, úspěchy, ale i fiaska. Velmi podobné je to třeba šachům, kde se také hodně diskutuje o strategiích a výměně zkušeností, a zároveň je to také trochu jako Facebook, jen zde o sobě sdělujeme informace o našem investičním životě, nikoliv o tom, co jsme dneska měli k obědu. A nejen že můžeme nahlédnout do karet ostatních obchodníků, ale také můžeme kopírovat jejich obchody. Stroj času by se hodil, kdybych mohl kopírovat své starší já, ale naštěstí pro obchodování na burze to není nutné.

Základy platformy eToro

eToro funguje na principu CFD obchodování, což znamená obchodování s rozdílovými smlouvami. Zní to složitě, ale v podstatě jde o to, že obchodujete s cenou aktiva, aniž byste ho vlastnili. Víte, je to trochu jako když se s Terezou hádáme o tom, jestli stoupne nebo klesne teplota zítra. Ona sází na slunce, já na déšť. V závislosti na tom, jaký scénář se skutečně odehraje, jeden z nás "vyhraje". CFD obchodování je podobné - sázíte na to, jakým směrem se bude pohybovat cena aktiv.

Návod k použití eToro

Přihlásit se do eToro je sice je komplikovanější než se dostat na vrchol hory, ale o to sladší je pak vítězství. Nejprve je potřeba se zaregistrovat a to funguje podobně jako u jakékoliv jiné online služby - e-mailem nebo prostřednictvím vašeho Facebooku nebo Google účtu. Při registraci musíte vyplnit několik osobních údajů – vaše jméno, příjmení, e-mail a telefonní číslo. Musíte zadat také uživatelské jméno a heslo, což je hračka pro každého, kdo kdy vytvořil profil na sociální síti. Poté musíte odpovědět na několik otázek týkajících se vašich obchodních zkušeností, uvést roční příjem a obecné informace o vaší ekonomické situaci. Vše je důkladně chráněno a používáno pouze pro vaši ochranu, takže se nemusíte obávat jakýchkoliv zneužití.

Kopírování obchodů na eToro

Jednou z nejlepších věcí na eToro je možnost kopírovat obchody ostatních uživatelů. Toto, milí přátelé, nám dovoluje profiterovat z cenné obchodní moudrosti zkušenějších uživatelů. A víte, v některých případech je zdánlivě nemožné sledovat všechny trendy a změny na světových trzích. Zde přichází na řadu kopírování obchodů. Když někdo, kdo má více času a zkušeností, provede obchod, můžete ho jednoduše kopírovat a těšit se stejným výsledkům jako oni. Ale pozor, to neznamená, že byste měli kopírovat každý obchod, který vidíte. Je důležité udělat si vlastní výzkum a rozhodnout se, který obchod dává smysl pro vaši individuální investiční strategii.

Poplatky na eToro

Jak jsem již zmínil, eToro je velmi transparentní co se týče jejich poplatkové struktury. Můžeme to přirovnat k běžnému životu. Když jdete do obchodu koupit banány, víte, kolik zaplatíte. Stejně tak na eToro, když provedete obchod, víte přesně, kolik vás to bude stát. Tereza mi vždycky říká, že mám rád jasné věci, a to je přesně to, co eToro dělá. Ale abych vám dal konkrétní čísla, poplatky za CFD obchodování se liší podle aktiva, s kterým obchodujete. Například pro obchodování s akciemi a ETF je eToro bez poplatků, zatímco u kryptoměn eToro účtuje spread, který se začíná na 0,75%.

Bezpečnost na eToro

V dnešní době je otázka bezpečnosti na internetu velmi důležitá. Víte, je to jako když jdete nočním městem - chcete se cítit v bezpečí. Stejně tak je to i s vašimi penězi na eToro. Etoro je regulováno mnoha finančními institucemi, jako je CySEC na Kypru, FCA ve Velké Británii a ASIC v Austrálii, což jsou všechny velmi renomované orgány s přísnými pravidly a regulačními normami. Jsem si jistý, že terezína matka by byla se mnou spokojená, kdyby věděla, že i v tak rizikové činnosti, jakou je obchodování na burze, dbám na bezpečnost.

O autorovi
Patrik Vrba

Patrik Vrba

Autor

Jsem odborník na finance s přes dvacetiletou zkušeností v této oblasti. Mám hluboké znalosti z finančního poradenství a účetnictví s důrazem na strategické plánování a rizikovou analýzu. Také se věnuji psaní článků a blogů o finančním poradenství. Moje práce je zaměřena na poskytování užitečných rad a informací týkajících se osvědčených postupů v oblasti financí.

Napsat komentář
Zadejte platné jméno!
Zadejte prosím platný email!
Domluvte si schůzku